Obrazy mgławic

From Stellarium Wiki
Jump to: navigation, search

Zauważ, że Stellarium w wersji 0.10.0 używa nowego formatu danych do umieszczania tekstur. Jeżeli masz zbiór obrazów, które chciałbyś udostępnić, wyślij wiadomość na forum, by dowiedzieć się jak to zrobić.

Obrazy mgławic przysłane przez użytkowników 0.9.x, 0.10.x

  • Tutaj znajdziesz zmodyfikowane i dodatkowe tekstury do użycia z wersją 0.10.0 - autorem jest Barry Gerdes. Tekstury te zostały odpowiednio wyskalowane i rozmieszczone. Będzie ci potrzebny załączony plik textures.json, którym należy zastąpić oryginalny plik programu Stellarium. Trzy główne tekstury składają się w mozaikę szerokokątnych zdjęć obszaru Wielkiego Obłoku Magellana, Eta Carinae (Kil) i Rio Ophiuchus (Wężownik). Ta strona WWW jest darmowa, więc możliwości ściągania z niej plików są ograniczone. W celu ściągnięcia wszystkich może więc być konieczne kilkakrotne odwiedzenie strony. Zaktualizowano 13.01.2009.
  • Tutaj można ściągnąć cały pakiet w pojedynczym pliku zawierającym wiele obrazów (tych samych co powyżej, lecz w jednym pakiecie i z możliwością szybkiego ściągania). Obecnie dostępne do użytku z wersją 0.9.1!
  • Osoby związane z teleskopem Faulkesa rozpoczęły cenną pracę w celu dostarczenia wielu obrazów mgławic Stellarium. Szkoły, uczelnie i Amatorskie Stowarzyszenia Astronomiczne w Wielkiej Brytanii mogą się zgłosić w celu korzystania za darmo z dwóch teleskopów Faulkesa (na Hawajach i w Australii), a następnie dodać własne obrazy do Stellarium.
  • Barry Gerdes stworzył bardzo ładne tekstury Wielkiego i Małego Obłoku Magellana, które działają z wersją roboczą programu Stellarium (powinny też działać z wersją 0.10.0 gdy zostanie ona wydana). Można je ściągnąć stąd. Aby je zainstalować, rozpakuj plik do Katalogu Danych Użytkownika (automatycznie powinien tam zostać utworzony podkatalog o nazwie nebulae, a w nim katalog z teksturami zawierający kilka plików).
Personal tools
Namespaces
Variants
Actions
in this wiki
other languages
Toolbox